Beschrijving
Vandaag kwamen we een mooi artikel tegen, in het Belgische blad voor chocolatiers, met Mario Vandeneede de maker van Chocolatoa. Het ging over hoe je met een relatief kleine investering zélf chocolade kunt maken. Perfect voor chocolatiers. Die gebruiken van oudsher vooral ‘couverture’ chocolade, dus eigenlijk kant en klare chocolade van grote merken, in zakken van vijf kilo.
Wat is er mooier voor een chocolatier om ook zelf van cacaobonen chocolade te maken, zelf de cacao te branden, te malen, en zo een geheel eigen product te maken?
Enfin, dat is nogal een terzijde want we presenteren hier vooral een chocoladereep. Namelijk de 75% Domicaanse Republiek van Chocolatoa.
Waarom speciaal? Gemaakt door Mario in België, heuse ‘belgische chocolade‘ dus. Maar veel mooier en belangrijker, bean to bar en van cacao uit de Dominicaanse Republiek.
En een prachtige prachtige bonus: emissievrij vervoerd! Huh hoe werkt dat? Nou zo: de cacaobonen komen via de Amsterdamse Chocolatemakers uit de Dominicaanse Republiek. Dat gaat met een zeilschip, namelijk de Tres Hombres. Op windkracht dus, zonder motor. Dan gaat vanuit daar de cacao en chocolade ook nog eens per fiets het hele land door, of naar België zoals in dit geval.
Prachtig, en ook nog eens lekker.
Ingrediënten: cacaobonen, suiker
Allergienotitie: kan sporen van noten bevatten.
Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.