Beschrijving
We hebben het al bij meerdere chocolades gemeld van Fjak, uit hun ‘cocoa explorers – limited edition origins’ serie. Maar we zeggen het gewoon opnieuw: wat zijn we de laatste tijd onder de indruk van deze chocolademakers uit Noorwegen!
Gemaakt met de Ransiki cacao uit West Papua (Indonesië) is dit weer een heerlijke pure creatie vol smaak, en met een machtig mooie nasmaak. Eigenlijk willen we er liever niet al te veel over verklappen, behalve te zeggen dat de smaaktonen die de makers zelf op de reep noteren (en we hieronder herhalen) je misschien wat afschrikken, maar dat zou wat ons betreft onterecht zijn, en hecht er dus vooral niet te veel waarde aan. Sowieso die je er wijs aan de smaakomschrijvingen op de verpakkingen altijd met een korreltje zout te nemen, en lekker zelf te gaan proeven. Soms zullen ze perfect overeen komen met wat je proeft, maar meestal denk je vast.. .hmm dat is niet helemaal wat ik er uit haal, of helemaal niet. En het kan daarin ook afleiden, wij proeven in ieder geval liever eerst zonder het te lezen, en dan kunnen we later altijd nog even de verpakking er bij pakken om te zien wat de makers zeggen. Al met al: een mooie reep die we graag aanbevelen om eens te proeven. Ook leuk om te vergelijken met andere repen met dezelfde cacao, zoals van Heinde & Verre.
Smaaktonen omschreven door de makers: olijf, noten, jasmijn.
Ingrediënten: Cacaobonen, rietsuiker, cacaoboter.
Inhoud 60 gram .
Allergienotitie van de makers: vegan, vrij van gluten en melk. Gemaakt op een plek waar ook noten, melk en gluten worden verwerkt.
Bekroning: zilver bij Academy of Chocolate 2024.