Beschrijving
Alleen al die verpakking hè…. Maar goed, behalve een prachtige verpakking die je zo kunt inlijsten ook een mooie chocolade voor liefhebbers van het ‘puurdere werk’ met 82% cacao – Ocumare Venezuela.
De makers zeggen er over: Ocumare is gelegen aan de Venezuelaanse kust in de staat Aragua, fameus voor z’n speciale cacao variëteiten. Het kleine visserdorpje ligt naar het Henri Pittier National Park, het thuis van de luiaard. De cacaobonen, afkomstig van vijfentachtig cacaoboeren, worden centraal gefermenteer den licht geroosterd, wat deze chocolade z’n smaken geeft van walnoten en perzik.
Hoewel elders ook fruitigheid genoemd staat zouden we dat zeker niet als eerste noemen – de walnoot absoluut wel, misschien dan wel walnoten die nog niet helemaal rijp zijn. Wat bitter, wat houtig, wat gebrande tonen, die langzaam milder woren maar er blijft een wat groenig doorheen laveren. Geen heel subtiele chocolade, wel een mooie reep voor wie een hoger percentage chocolade wil waarin wel heel wat te proeven valt. Maar niet als je het graag heel subtiel wil, of meer de fruitige/zure kant op. Dat biedt deze reep beiden niet. Ins ons proeverijtje (ook maar even op een avondje terwijl chocoladeverkoper Emma aan het breien is en Paul met Linkin Park op de koptelefoon een spelletje speelt (Mini Metro) en dan toch nog even deze reep online zet) overheerst vooral het idee dat de vegetale smaaktonen wel overheersen. Notig, zeker ook wel wat. Diepe cacao en gebrande smaken, ook wel. Enfin – leuke reep om te ontdekken, niet de persoonlijke favoriet maar dat hoeft ook niet – dat is nu het mooie van cacao en chocolade. Maar we vinden het wel leuk om ook de eigen proefervaring mee te geven.
Ingrediënten: cacaobonen, rietsuiker, cacaoboter.
Cacao 82%. Inhoud 70 gram.






Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen