Beschrijving
Omschrijving van de makers: “De biologische cacao voor deze chocolade komt uit de directe omgeving van Virunga, het oudste nationale park van Afrika, bekend om zijn berggorilla’s. Het teeltgebied strekt zich uit van de uitlopers van het Rwenzori-gebergte tot het tropische woud van het Congobekken.”
Smaaknotitie: Naast de chocolade- en thee-aroma’s, zo kenmerkend voor Amelonado-bonen, zijn ook kaneel, passievrucht en vijgen aanwezig in deze chocolade
Ingrediënten: cacaobonen (congo), rietsuiker, cacaoboter.
Allergienotitie van de makers: gemaakt in een fabriek die ook noten, sesam en melk verwerkt. Koel en droog bewaren. Inhoud 70 gram.
Cacao gesourced door Original Beans – natuurlijk ook bekend om de eigen chocolades die we ook met plezier verkopen. Gelukkig zetten ze zich ook in om eerlijke & goede cacao bij andere chocolademakers te krijgen, die er dan ook weer allerlei heerlijks van maken. Helemaal mooi als de cacao ook bij Rózsavölgyi terecht komt, de makers uit Hongarije die wat ons betreft in ieder geval ergens in de top van de Europese chocolademakers aanwezig zijn – keer op keer.
Esme –
Deze chocola is heerlijk kruidig en donker van smaak. Misschien is het wel de enige redelijk pure chocola die ik ken waarin ik geen enkele smaak relatie met koffie tegenkom. Wel thee, en kaneel of kruidige speculaasachtige smaken. Ik proef ook wel een lange nasmaak die eerder fris en een beetje zuur is ipv donkere of romige koffie wat je bij zulke pure chocola zou verwachten. Ik heb hem al een aantal keer besteld en ben toch steeds weer verrast door de verschillende smaken.