Beschrijving
In de Squaring the circle reeks brengt Zotter chocolades samen die allemaal om het alternatieve manieren van zoet gaan. Geen rietsuiker of bietsuiker, maar juist ahorn, of kokosbloesem. of helemaal suikervrij (100% cacao).
Maar de ultieme alternatieve suiker voor in chocolade kan niet anders zijn dan: cacaofruit.
En die is dus voor deze chocolade gebruikt.
Zoals je hopelijk weet komt chocolade van cacao, en dat is een vrucht. Daar gebruiken we voor chocolade normaal de pitten van, die – omgeven door het vruchtvlees – fermenteren en dan drogen en naar de chocolademakers gaan voor verder branden en malen. Maar de cacaopulp, het vruchtvlees van de cacaovrucht wordt dikwijls weggegooid. Terwijl het heerlijk zoet en fruitig is.
Gelukkig komt er de laatste jaren verandering in en wordt ook het cacao vruchtvlees gebruikt. Voor drankjes, of zoals hier als vervanger voor suiker.
Het mooie is dan ook dat je een chocolade krijgt die hélemaal uit cacao bestaat. Er zit niks anders bij dan wat er uit de cacaovrucht komt. De (geroosterde) pitten én het vruchtvlees. Mooi toch. En zeker iets waarvan we vinden dat iedereen het een keer zou moeten proeven.
Deze pure variant bevat 75% cacao, en dus 25% cacaopulp. Je kunt daarmee qua smaak verwachten een pure chocolade, maar weet dan wel dat de smaak van het cacaofruit naast zoet ook écht heel fruitig is.. Zo krijg je een chocolade die met z’n puurheid zeker ook zoet heeft maar ook wel een forse fruitigheid, echt wel best zuur/wrang. Logisch, maar we zeggen het er maar even bij – de een waardeert die flinke fruitigheid net wat meer dan de ander. We vertellen het in ieder geval liever nu dan dat je er van schrikt.
Ingrediënten: Cacaomassa, cacaofruit pulp, cacaoboter.
Inhoud 70 gram.
Allergienotitie van de makers: kan sporen van alle types noten, pinda, melk, gluten, sesam en soja bevatten.
Goed te weten: de cacaopulp is wat gevoeliger voor vocht. Het kan daarmee goed zijn dat de chocolade wat uitslaat. Ziet er net iets minder fraai uit, maar kan geen kwaad. Dus als de reep er wat vlekkerig uitziet, of wat ‘plakt’ aan de verpakking… dat kan dus voorkomen.
Ook leuk om te vergelijken met de cacaofruit chocolade van Chocolate Tree. Of op een heel andere manier cacaofruit voor chocolade gebruikt: de versie van Soma, witte chocolade zonder melk, een echte witte cacaofruitchocolade.






